Технології

У Польщі створили рідку броню

Польські фахівці з дослідницького центру Moratex та інституту MIAT у Варшаві провели випробування бронежилетів, в яких замість кевлара, металевих і керамічних пластин використовується неньютоновска рідина.

03-04-15-foto-600x370-1

Рідина, відома під назвою Shear-Thickening Fluid (STF), твердне при ударі незалежно від температури, забезпечуючи захист від попадання кулі і сприяючи розсіюванню енергії на велику площу. Склад рідини фахівці не розкривають.

«Перед нами було поставлено завдання отримати рідину, яка змогла б зупиняти кулю, що летить зі швидкістю 450 м / с. У підсумку нам це вдалося », – говорить Марцин Стружчік з Moratex.

Бронежилет з рідкої броні більш безпечний, оскільки щільно прилягає до тіла. Він дозволяє ефективно розсіювати енергію, захищаючи таким чином внутрішні органи. Крім того, такі бронежилети менше утрудняють руху.

Польські дослідники також працюють над технологією використання магнітореологічної рідини в якості броні.

Читайте також: Основа для бронежилетів майбутнього

STF і магнітореологічну рідину можна використовувати не тільки у військових цілях, вважають дослідники. Ці рідини можуть застосовуватися для виготовлення спорядження спортсменів, бамперів для автомобілів і дорожніх огороджень.

https://youtu.be/VH3fmxYamqM

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button