Главная / Технології / Основа для бронежилетів майбутнього

Основа для бронежилетів майбутнього

 
 

Риб’яча луска — досить цікавий біологічний матеріал: з одного боку, вона захищає риб, а з іншого — дозволяє їм рухатися. Більшість досліджень луски були зосереджені на тому, з яких речовин вона складається і як її пластичність і еластичність впливає на її захисні властивості. Але Ранаджай Гош, молодший науковий співробітник з Північно-Східного університету (Бостон, США), і його колеги вирішили піти іншим шляхом.

17-02-15-foto-600x407-2

Взявши м’яку підкладку, наукова група стала додавати до неї «лусочки» певного розміру і дивитися, як це впливатиме на її властивості. З додаванням 3D-друкованих «лусочок» матеріал ставав жорсткішим, його було набагато складніше пробити. Тобто ці «лусочки», розставлені в певному порядку, створювали свого роду «структурну жорсткість». Ранаджай Гош саме її і називає основою розробленої технології.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Теоретично ці напрацювання можуть допомогти в створенні більш досконалої броні, аналогічної тій, яка є у тварин. Адже їм для порівнянного рівня захисту не потрібно суперміцних матеріалів, якими користуються люди. Вже не кажучи про те, що луска може виконувати й інші функції.

«Луска багатьох тварин оптимізована часто під абсолютно різні завдання. Вона забезпечує захист (у деяких риб), мобільність (у змій) або забарвлення (у метеликів) — залежно від шансів на виживання і репродукцію». За словами Гоша, є можливість створити захисну систему, яка буде поєднувати в собі всі ці функції.

Читайте також: Графен витримує зіткнення з кулею краще сталі і кевлара (відео)

Щоб досягти цієї мети, команда буде пробувати різні матеріали, використовуючи і 3D-друк, і нановиробництва. Однак у процесі їм потрібно буде вирішити проблему нагріву і генерації енергії при взаємодії лусочок одну з одною.

17-02-15-foto-600x703-1

«Чим менше змінних ми будемо використовувати, тим простіше буде оперувати різними властивостями і тим досконаліше буде броня. Однак ці базові змінні відкриються нам лише в тому випадку, якщо ми знайдемо фундаментальний принцип того, чому ці шкірні лускаті утворення отримали таке широке поширення», — говорить Гош.

Натхнення: innoros.ru

 
comments powered by HyperComments