Здоров'я

Вченими знайдено новий спосіб захисту шкіри від сонячних променів

Група дослідників з Росії спільно з колегами з України зробила заяву про дивовижне відкриття, яке дасть можливість по-новому поглянути на методи лікування та профілактику сонячних опіків.

03-04-15-foto-600x338-1

Фахівці з Томського Державного університету (ХФ ТГУ) спільно з колегами з Інституту мікробіології і вірусології НАН України (Київ) та Інституту загальної та неорганічної хімії (ІЗНХ, Москва) в якості захисту шкірних покривів від сонячної радіації запропонували використовувати наночастки діоксиду церію (СеО2). Як стверджують вчені це з’єднання для людини не є небезпечним, є абсолютно нетоксичним і досить ефективним.

За словами фахівців, сонцезахисний фактор (SPF) різних косметичних препаратів, які містять наночастки діоксиду церію, перевершує значення засобів, які містять традиційні неорганічні УФ-фільтри, практично в два рази.

Читайте також: Чому промені сонця небезпечні для шкіри навіть після укриття в тіні

Треба відзначити, що сьогодні у виробництві сонцезахисних засобів застосовуються нанокристали діоксиду титану або діоксиду цинку. Але результати останніх досліджень фахівців довели, що дрібні частки даних сполук можуть не знижувати вплив сонячних променів, а навпаки, посилювати ефект. До того ж, діоксид титану може викликати ураження нервових і лімфобластоїдних клітин.

Щодо оксиду церію, то сьогодні препарати в яких він міститься проходять доклінічні випробування. Вчені вважають, що ці засоби можна буде використовувати як для захисту від сонячної радіації, так і як терапевтичний препарат для лікування опіків різної етіології, в тому числі і сонячних.

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button