Технології

У Шотландії вчені зварили метал і скло за допомогою надшвидкої лазерної системи

Співробітники державного дослідницького університету Херіот-Уатт в Единбурзі повідомили про проведення унікального експерименту, в ході якого їм вдалося за допомогою надшвидкої лазерної установки зварити метал і скло. Інформація про нову розробку шотландських вчених з’явилася в одному з профільних видань.

Сапфір, боросилікатне скло і кварц вдалося успішно зварити з металами, серед яких нержавіюча сталь, алюміній і титан. Провести експеримент вдалося за допомогою лазерної системи Heriot-Ватта. Інноваційна технологія, за словами вчених, дозволить модернізувати виробничий сектор. Застосовувати зварені таким чином матеріали пропонується в аерокосмічній, оптичній, оборонній та медичній галузях. В основі технології лежить застосування дуже коротких лазерних імпульсів, тривалість яких обчислюється ліченими пікосекундами.

За словами вчених, подібні матеріали до останнього часу практично неможливо було зварити в єдине ціле, оскільки вони володіють різними тепловими властивостями. З’єднувати метал і скло вдавалося за допомогою клею, проте це не дуже чиста у використанні технологія, оскільки приводить до рухливості матеріалів. В ході дослідження були протестовані зварні шви at-50C-90C, які виявилися стійкими. Це говорить про те, що матеріал вийшов досить міцний для застосування в екстремальних умовах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button