Здоров'я

6 фактів про здоров’я серця для тих, хто хоче жити довго

Хвороби серця лідирують серед причин смерті як у жінок, так і у чоловіків. Щоб проводити ефективну профілактику, важливо точно знати, які чинники впливають на розвиток захворювань — і деякі з них можуть бути дуже несподіваними.

6 фактов о здоровье сердца для тех, кто хочет жить долго

Зона ризику

Серце може бути під загрозою, якщо у вас підвищений вміст глюкози в крові — навіть якщо при цьому ваш вага відповідає нормі. Порушення толерантності до глюкози (вище, ніж нормальний рівень цукру в крові, але недостатньо для розвитку діабету) підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Навіть якщо ви ніколи не страждали від зайвої ваги, обов’язково стежте за рівнем цукру в крові.

Цукор небезпечніший, ніж холестерин

Інсулінові реакції і скачки, яким піддається організм, якщо ми їмо солодкі продукти або швидкі вуглеводи, руйнують оболонку кровоносних судин сильніше, ніж холестерин. Тому якщо ви по-справжньому піклуєтесь про своє серце, контролюйте не тільки холестерин, але і цукор.

Поганий сон може бути небезпечний для серця

Якщо ви не висипаєтеся, вам варто перевіритися на наявність сонного апное — стану, при якому уві сні відбувається короткочасна зупинка дихання. Апное може стати причиною серцевого нападу або інсульту — із-за недостатнього постачання киснем серця і кровоносних судин.

Кинути палити — найкраще, що можна зробити

Навіть якщо вам 70 років і 50 з них ви курили, відмова від цієї звички суттєво підтримає здоров’я вашого серця. Найгірше, що ви можете зробити — це не відмовлятися від куріння. Куріння і здорове серце несумісні.

Здоров’я зубів пов’язане зі здоров’ям серця безпосередньо

Здоров’я серця можна визначити по зубах — і це не жарт. Карієс, запалення ясен — все це підвищує ризик розвитку хвороб серця. А незаліковані зуби і зовсім можуть призвести до інфекцій мітрального клапана — це і правда дуже серйозно.

Постійний стрес може пошкодити ваше серце

Якщо ви живете в постійному стресі, ваше серце може бути у великій небезпеці. Стрес підвищує тиск і впливає на рівень холестерину, а кортизол впливає на толерантність до глюкози — все це в рази підвищує ризик розвитку захворювань серця і судин. Тому дуже важливо навчитися мінімізувати стрес і боротися з його проявами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button