Всесвіт

У таємничому кратері на Церере знайшли сліди льоду

Вчені змоделювали умови на поверхні карликової планети Церера і виявили підвищений рівень водню. Вони припускають, що на небесному тілі є лід.

Аномалії в розподілі водню в кратері Оккатор на карликовій планеті Церера свідчать про наявність крижаної кори. Про це йдеться в новій роботі Тома Преттімана, старшого наукового співробітника Інституту планетарних наук.

Докази отримані з даних детектора гамма-променів і нейтронів (GRaND) ??на борту космічного апарату НАСА Dawn. Детальну карту концентрації водню в околицях Оккатора отримали в результаті спостережень на еліптичних орбітах, які дозволили космічному апарату дуже близько підійти до поверхні під час завершального етапу місії.

Нейтронний спектрометр GRaND виявив підвищену концентрацію водню в самому верхньому шарі поверхні Оккатора, молодого кратера діаметром 92 км. У статті стверджується, що надлишок водню знаходиться в формі льоду. Результати підтверджують, що зовнішня кора Церери багата льодом і що лід може зберігатися в ударних викидах на безповітряних крижаних тілах.

«Ми вважаємо, що лід зберігся в неглибоких надрах протягом приблизно 20 млн років після утворення Оккатора. Подібність між глобальним розподілом водню і структурою великих кратерів дозволяють припустити, що ударні процеси доставили лід на поверхню в інших місцях Церери. Цей процес супроводжується втратою льоду в результаті нагрівання поверхні сонячним світлом », – відзначили дослідники.

Вчені припускають, що удар, в результаті якого утворився Оккатор, виніс назовні матеріали з глибини до 10 км. Таким чином, спостерігається підвищення концентрації водню в кратері й викинутій речовині підтверджує теорію вчених про те, що кора небесного тіла покрита льодом.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments