Земля

У Тибетському льодовику знайшли стародавні віруси

Міжнародна група вчених знайшла стародавні віруси, які раніше не були відомі науці. Швидше за все, вони належать до різних періодів, оскільки їх будова відрізняється один від одного.

Вчені проаналізували два керна льоду з Тибетського льодовика і виявили 28 невідомих науці вірусних груп. Подальше дослідження інфекційних агентів допоможе вченим зрозуміти, які віруси існували в різних середовищах і умовах. Крім того, якщо ці віруси знову виникнуть, то вченим заздалегідь будуть відомі їхні властивості.

Щоб витягти стародавній лід, дослідники помістили керни в лабораторію при температурі 5С° і зрізали частину речовини стерилізованою стрічковою пилкою. Для того, щоб отримати доступ до недоторканих заморожених верств, вони промили зрізи етанолом.

Всього дослідники знайшли 33 групи вірусів, але 5 з них вже описані в інших наукових статтях. Вчені відзначили, що, швидше за все, різні групи відносяться до різних періодів, тому, що їх будова сильно відрізняється один від одного.

 

Дослідники продовжать аналізувати зрізи льодовиків для пошуку інших вірусних груп. Вони відзначають, що роботу потрібно проводити негайно, тому, що із-за зміни клімату льодовики можуть розтанути.

«У гіршому разі танення льоду із-за зміни клімату може вивільнити патогенні мікроорганізми в навколишнє середовище. В такому випадку, нам варто заздалегідь дізнатися, що вони із себе представляють», – зазначили автори наукової роботи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button