Здоров'я

Обхват талії – ключовий показник, який пророкує тривалість життя

Обхват талії – ключовий показник, який пророкує тривалість життя. Якщо у людини, згідно з Індексом маси тіла, в цілому нормальна вага, але великий обсяг талії, то її все одно очікує зменшення тривалості життя. Також підвищується ризик смерті внаслідок хвороб серця, респіраторних захворювань, раку, незважаючи на вагу, куріння, вживання алкоголю і фізичну активність.

foto_cikavosti_22.06.2014-08-08_resized

За словами фахівців з Клініки Майо, цей висновок вони зробили, проаналізувавши дані 11 різних досліджень більше 600000 чоловік. Так, у чоловіків з обхватом талії мінімум 100 сантиметрів смертність була підвищена на 50% у порівнянні з чоловіками, які мали в талії менше 89 сантиметрів. Після 40 років це було еквівалентно скороченню тривалості життя приблизно на три роки. У жінок з обхватом талії 89 сантиметрів і більше ризик ранньої смерті підвищувався приблизно на 80% в порівнянні з жінками, що мали обхват талії 68,6 см і менше. Це забирало близько 5 років життя.

Читайте т акож: Що робить людину довгожителем?

При збільшенні обхвату на кожні 5 сантиметрів ризик смерті підскакував на 7% у чоловіків і десь на 9% у жінок. І це стосувалося навіть людей з нормальним Індексом маси тіла. Взагалі Індекс мало що показує, адже він не говорить про співвідношення м’язової і жирової тканини, про те, де залягає жирова тканина в більшій мірі. Між тим, відомо: скупчення жиру в області талії пов’язано з метаболічними порушеннями, діабетом, хворобами серця. Тому при оцінці статусу пацієнта слід враховувати і обхват талії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button