Здоров'я

Непритомність і аритмія – наслідки вживання газованої води

Вживання надмірних кількостей газованих напоїв може викликати втрату свідомості або аритмію, стверджується в новому дослідженні. Вчені виявили, що надмірне споживанняна коли і подібних напоїв може стати причиною непритомностей і серцевої аритмії, а також спровокувати набір ваги. Результати дослідження були представлені на зборах EHRA Europace 2013 в Афінах.

Професор Андреас Гоетте, голова комітету наукових програм EHRA, повідомив: «Дослідження підкреслює важливість інформації, яку повинні збирати лікарі про медичні історії пацієнтів з незрозумілою аритмією. Анкети для них повинні включати питання про щоденні харчові уподобання ». В описі наукової роботи доктор Найма Заркалі і професор Надір Саоуді з Монако повідомили, як надмірне споживання газованих напоїв може призвести до значної втрати калію та виникненню аритмії, яка може загрожувати життю.

Пошук подібних робіт видав шість інших досліджень, де надмірне споживання газованих напоїв може бути пов’язано з несприятливими медичними відхиленнями, включаючи пошкодження тканин скелетних м’язів, аритмію і навіть є повідомлення про смерть в результаті тахікардії шлуночків, яка переросла у фібриляцію.

Існують два можливих пояснення зв’язку між споживанням газованої води і низькою концентрацією калію в крові, твердять учені. Вміст цукру в напої внаслідок осмотичного принципу не дає воді вбиратися кишечником і веде до діареї, яка пов’язана з великою втратою рідини, і яка буквально вимиває калій з організму. А кофеїн у колі також впливає на нирки, де зменшує кількість калію, здатного повторно абсорбуватися. У серці знижений рівень калію, що знаходиться зовні клітини, може перешкодити переходу цього елемента в іонних каналах і уповільнити реполяризацію в шлуночках, що може спровокувати аритмію.

Надмірне споживання коли та інших перенасичених цукром напоїв створює додаткове навантаження на серцево-судинну систему. Професор Саоуді додав: «Внаслідок високого споживання калорій це може відобразитися в надбавці ваги, що збільшує небезпеку розвитку метаболічного синдрому».

Натхнення: www.novostioede.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button