Людина

Учені випробували таблетку від жадібності

Дослідники з Сан-Франциско виявили засіб, що робить людей більш чутливими до соціальної несправедливості і змушує їх ділитися — легко і з чистою совістю.

1-23-03-2015-600-408 (2)

Дивним препаратом виявився Толкапон (Tolcapone), засіб, вже схвалений і використовується для лікування деяких нейрофізіологічних порушень — насамперед хвороби Паркінсона. Толкапон є інгібітором одного з ферментів, який руйнує дофамін в синапсах і знижує кількість цього нейромедіатора, який бере участь в роботі внутрішньої системи винагороди і підкріплення нашого мозку, у формуванні поведінки і мотивації.

Метою роботи, звичайно, було зовсім не порятунок людства від жадібності, а пошуки засобів лікування шизофренії, залежностей та інших станів, у яких відбувається порушення обміну дофаміну. 35-ти піддослідним вчені давали Толкапон або плацебо, після чого пропонували взяти участь у простій економічній грі з грошима. Експерименти показали, участники, що отримали ліки легше — і справедливіше — діляться з партнерами по грі.

Читайте також: Від чого залежить щастя?

«Зазвичай ми вважаємо чесність однією з постійних рис особистості, — говорять автори роботи. — Наше дослідження в цілому цього не скасовує, проте демонструє, що ця риса може змінюватися впливом на певні нейрофізіологічні шляху в мозку ». Дійсно, додаткові перевірки підтвердили, що піддослідні, які отримали Толкапон не просто легше «видають» гроші незнайомцям, але і в цілому стають більш чутливі до соціальної нерівності і несправедливості.

Втім, наскільки «справедливо» домаготися справедливості таблетками — це абсолютно окреме питання, не менш складне, ніж сама нейрофізіологія.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть