Технології

Учені випробували установку для отримання палива з морської води

Вчені з Naval Research Laboratory випробували установку для отримання палива з морської води. Нова технологія дозволяє витягувати з морської води CO2 і H2 для подальшого їх перетворення на рідке вуглеводневе паливо. В ході випробувань американські дослідники заправили таким паливом радіокеровану модель літака WWII P – 51 Mustang. Ця модель використовує звичайний немодифікований двотактний двигун внутрішнього згоряння.

palyvo_z_morskoi_vody_500

Технологія працює таким чином. У електрохімічній комірчині E – CEM (electrolytic cation exchange module) з морської води витягується 92 % CO2, що міститься у вигляді карбонатів і бікарбонатів з одночасним отриманням H2. Після цього в реакторі в присутності каталізатора, що містить залізо гази перетворюються в рідкі вуглеводні.

Отримувати CO2 можна не тільки з води, але і з повітря. Правда, в океані його в 140 разів більше. 2-3 % запасів CO2 в морській воді припадає на розчинений вуглекислий газ, 1 % – у вигляді карбонатів, 96-97 % – бікарбонати.

У ході дослідження вчені отримали суміш рідких вуглеводнів (з числом атомів вуглецю від 9 до 16), які цілком можуть замінити авіаційний гас. Щоб отримати таке паливо буде потрібно від 3 до 6 доларів за галон (3,8 літра). Для порівняння – на кінець 2013 року ціна в США на бензин становила 4 долара за галон.

Виробництво в комерційних цілях, як відзначають фахівці, може початися протягом 7-10 років. За допомогою таких реакторів кораблі зможуть перебувати в морі без необхідності заправки дуже тривалий час.

[youtube]Iavz7AnKI8I[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button