Всесвіт

Учені з NASA виявили залишки солоного озера на Марсі

Учені з NASA за допомогою марсохода «Curiosity» виявили залишки солоного озера на червоній планеті. Це допоможе експертам краще зрозуміти кліматичні зміни, що колись відбулися на Марсі.

Група вчених з NASA, що досліджували зібрані марсоходом «Curiosity» зразки, виявила високий рівень сульфатних солей в скельних відкладах кратера Гейл на Марсі. На думку експертів, у давні часи на цій ділянці планети було безліч водойм. Саме тому фахівці припустили, що концентрація виявлених солей так велика унаслідок випаровування рідини, що знаходилася в низовині.

Такий природний цикл учені з NASA вважають частиною природного коливання, що відбувалося з-за частих змін клімату. Регулярність таких змін вони пояснюють трансформаціями орбітального нахилу червоної планети і градуси її осі.

Також вчені вважають, що виявлені на Марсі залишки солоного озера свідчать про те, що на планеті близько 4,2 мільярда років тому був теплий і вологий клімат, а також велика кількість річок, озер і морів. Крім того, на думку вчених, знахідка допоможе їм краще зрозуміти природні зміни, які колись відбулися на поверхні раніше сприятливого для проживання космічного об’єкта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button