Здоров'я

Українські вчені розробили унікальний перев’язувальний матеріал

Українським фахівцям вдалося розробити унікальний перев’язувальний матеріал, який дозволяє обробляти рану, не знімаючи пов’язки, повідомляє УНІАН.

04-06-15-foto-600x400-1

Вчені з Інституту фізики НАНУ розробили перев’язувальні матеріали на основі радіаційно зшитих гідрогелей, які призначаються для лікування ран і опіків. Дані матеріали повністю стерильні, а також дозволяють миттєво знеболити місце травми. Гідрогелеві пов’язки вбирають з рани різні виділення, тим самим очищаючи її. Крім того, вони пропускають воду, що дозволяє обробляти рану рідкими ліками, не знімаючи пов’язки.

Фахівці відзначили, що пов’язка перешкоджає проникненню мікробів у рану за рахунок розмірів комірок сітки матеріалу, а також не прилипає до рани. Сам матеріал прозорий, таким чином, можна контролювати стан ураженої шкіри, не знімаючи пов’язки.

Про унікальну розробку вітчизняних вчених на брифінгу в Києві повідомив Андрій Лисенко, спікер Адміністрації президента з питань АТО. Унікальний матеріал може бути використаний для лікування бійців АТО.

Натхнення: www.medicinform.net

Кнопка «Наверх»