Технології

Унікальна сонячна батарея продовжує працювати навіть після заходу Сонця

Пристрій виробляє електроенергію вночі внаслідок різниці температур між сонячним елементом і навколишнім середовищем.

Дослідники зі Стенфордського університету сконструювали фотогальванічний елемент. Він збирає енергію з навколишнього середовища як вдень, так і вночі. Пристрій використовує тепло, що витікає з землі назад в повітря —  енергію того ж порядку, що і сонячне випромінювання, яке надходить.

Розробка використовує термоелектричний модуль для генерації напруги і струму з температурного градієнта між фотоелементом і повітрям. Цей процес залежить від теплової конструкції системи.

Пристрій виробляє електроенергію вночі внаслідок різниці температур між сонячним елементом і навколишнім середовищем. Зображення: Сід Ассававорраріт

Інженери продемонстрували вироблення електроенергії на своєму пристрої вдень, коли воно працює в зворотному напрямку і забезпечує додатковою енергією звичайний сонячний елемент, а також вночі.

Використання електрики в темний час доби для освітлення вимагає потужності в кілька ват. Поточний пристрій генерує 50 мВт / м.кв., а це означає, що для освітлення потрібно близько 20 м.кв. фотоелектричної площі.

Як відзначають автори розробки, установка недорога і, в принципі, може бути вбудована в існуючі сонячні елементи. Це буде особливо корисно при будівництві будинків у віддалених місцях з обмеженими ресурсами.

Близько 750 млн людей у світі не мають доступу до електрики в нічний час. Сонячні батареї забезпечують електроенергію протягом дня, але для збереження енергії для подальшого використання потрібні значні акумуляторні батареї. Тепер інженери вирішили цю проблему.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button