Технології

Вчені виробляють біопаливо за допомогою грибів

Виробництво біопалива насправді не завжди буває екологічно дружнім бізнесом, але нове відкриття може змінити цю ситуацію в кращу сторону.

Оскільки світ має справу з реаліями зміни клімату, потреба в чистих і поновлюваних джерелах енергії і джерелах палива стала безпосередньою проблемою.

Одним з найбільш часто використовуваних варіантів є біопаливо, вироблене з типових продовольчих культур. Однак цей підхід є дуже дорогим і конкурує з виробництвом продуктів харчування у використанні земельних, водних, енергетичних та інших екологічних ресурсів.

Команда вчених з Національного університету Сінгапуру знайшла матеріал для виробництва біопалива, який може бути зібраний з харчових відходів, що робить його використання значно кращим варіантом для навколишнього середовища, і не створює при цьому конкуренції для виробництва продуктів харчування.

Опублікувавши отримані результати в журналі Science Advances, дослідницька група показала, що природна бактерія Thermoanaerobacterium thermosaccharolyticum (TG57), виділена з відходів, що утворюються після збору грибів, здатна безпосередньо перетворювати целюлозу (рослинний матеріал) в біобутанол. Біобутанол — це біопаливо, яке може використовуватися транспортними засобами, які зазвичай працюють на бензині.

Штам TG57 був вперше ідентифікований в 2015 році, і з тих пір команда створила культури штаму для вивчення його властивостей.

«Виробництво біопалива з використанням нехарчової сировини може підвищити стійкість і значно знизити витрати», — сказав Хі Джиагжонг (He Jianzhong), професор з дослідницької групи.
«У нашому дослідженні ми продемонстрували новий метод прямого перетворення целюлози в біобутанол з використанням нового штаму TG57. Це великий прорив в області метаболічної інженерії і є основною віхою в стійкому і економічному виробництві відновлюваних видів біопалива та хімічних речовин».

Очікується, що біопаливо, отримане за допомогою відходів сільського господарства, рослинництва і органічних відходів, буде відповідати зростаючим потребам енергії без збільшення викидів парникових газів в результаті спалювання викопного палива. Ці целюлозні матеріали знаходяться в великому достатку, екологічно безпечні і економічно стійкі.

З різних видів біопалива біобутанол демонструє великі перспективи в якості замінника бензину через його високу питому енергоємність і чудових властивостей. Це означає, що він може безпосередньо замінити бензин в автомобілях без необхідності вносити які-небудь зміни в двигун, роблячи паливо набагато дешевшим, та більш доступним для звичайної людини.

[box type=»shadow» ]Однак досі комерційне виробництво біобутанолу було утруднено через відсутність потужних мікробів, здатних перетворювати целюлозну біомасу в біопаливо.[/box]

Окрім того, процес ферментації штаму TG57 простий і не потребує складної попередньої обробки або генетичної модифікації мікроорганізмів.

Якщо команда успішно досягне своїх цілей, ми скоро зможемо управляти автомобілем, використовуючи дешеве паливо з поновлюваного джерела.

Кнопка «Наверх»
Закрыть