Технології

З цих м’яких вічок можна робити легку і надміцну броню

Броня може бути легкою, довговічною і ефективною – але рідко всі ці три якості поєднуються в ній одночасно. Дослідники з Університету Техасу розробили нове рішення цієї проблеми: броню у вигляді вічок, яка здатна відновлювати свою форму після удару.

Штучні вічкові форми досить легкі: більшу частину внутрішнього об’єму в них займає повітря. Вони також дешеві, оскільки складаються, в основному, з пластику. Але їх головний недолік полягає в їх «одноразовості» — єдиний удар може призвести до колапсу всієї конструкції, після чого її доведеться міняти. Це досить неприємно, якщо з таких вічок зроблений автомобільний бампер або спортивний шолом – і потенційно смертельно, коли йдеться про солдатську броню.

Нова технологія Університету Техасу називається «вічка з негативною жорсткістю». Замість жорстких гексагональних елементів, матриця цих вічок складається з послідовності клітин з паралельними і поперечними стінками. У момент удару така конструкція складається, але потім повертається в свій початковий стан. Самі вічка зроблені з нейлону — але в даному випадку прорив полягає саме у розробленій структурі, а не застосованому матеріалі.

Фінансування цього проекту частково проводилося Міністерством Оборони США, яке шукає способи отримати в своє розпорядження легку і міцну броню.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button