Всесвіт

Унікальне зображення кілець Сатурна створили за 20 років спостережень (фото)

Дослідники зібрали 41 спостереження сонячного затемнення кілець Сатурна в єдине зображення.

Планетологи з Південно-Західного науково-дослідного інституту опублікували результати майже 20 років спостережень за Сатурном, зроблених місією НАСА «Кассіні». Матеріали, опубліковані в науковому журналі Icarus, являють собою найбільш детальний опис частинок, що формують кільця планети.

Ультрафіолетовий спектрограф “Кассіні” володіє унікальною чутливістю для зйомки найдрібніших частинок, що формують кільця Сатурна. Особливо багато деталей розкривають спостереження в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні довжин хвиль, пояснюють вчені.

Кільця Сатурна. Зображення: NASA / JPL-Caltech/SSI/Cornell

Щоб визначити розмір частинок, спектрограф знімав їх “в сонячному затемненні”. Спостереження проти світла зірки призводило до того, що крихітні крупиці пилу блокували частину світла, забезпечуючи пряме вимірювання оптичної товщини, ключового параметра для визначення розміру і складу цих частинок.

Дослідники використовували дані групи спостережень, при яких апарат «Кассіні» знаходився під різними кутами до системи кілець. Оскільки світло, що проходить через кільця, відхиляється під різними кутами, об’єднавши безліч спостережень, планетологи можуть відновити не тільки форму і розмір частинок, але і структуру кілець.

Вчені відзначають, що детальна інформація про частинки пилу дозволить розкрити таємниці формування та еволюції кілець Сатурна.

Свідчення вказують на те, що кільця відносно молоді і могли утворитися в результаті руйнування крижаного супутника або комети. Однак, щоб підтримати будь-яку теорію походження, нам потрібно мати гарне уявлення про розмір частинок, що складають кільця. Стефані Джармак, дослідник відділу космічних наук Південно-Західного науково-дослідного інституту


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments