Здоров'я

Уретрит у чоловіків: діагностика та лікування

Уретрит у чоловіків: діагностика та лікування

Уретрит у чоловіків дає про себе знати зазвичай раніше, ніж у жінок. Це пов’язано з анатомічними особливостями: у представників сильної статі уретра довша і вужча. Як розпізнати уретрит і не запустити хворобу?

Діагностика уретриту

Уролог ставить діагноз уретрит, насамперед, на основі скарг пацієнта, проявів захворювання і певних лабораторних досліджень. Серед найяскравіших ознак цієї недуги – різка біль під час сечовипускання. Ще один показник уретриту (у чоловіків подібна ознака частіше зустрічається, ніж у представниць прекрасної статі) – це виділення слизисто-гнійного характеру з сечовипускального каналу. Ось чому уролог зазвичай оглядає статеві органи чоловіка, оцінюючи стан статевого члена, мошонки і передміхурової залози.

foto_cikavosti_28.10.2014-03_resized

Симптоми уретриту чимось нагадують прояви циститу. Загальний аналіз сечі, бак посів сечі, а також аналіз крові визначить, яке ж саме захворювання викликало такі неприємні відчуття. При уретриті в загальному аналізі крові немає підвищеного рівня лейкоцитів, так само, як і в сечі. Крім того, відсутня і великий вміст білка в сечі.
Найчастіше урологи використовують для діагностики уретриту у чоловіків такий лабораторний метод, як полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР) – мікроскопічний аналіз мазків з сечовипускального каналу, а також культуральний метод, що дозволяє провести антибіотикограму. Це важливо для терапії уретриту у чоловіків. Лікування цієї недуги не зводиться до прийому лише одних ліків, воно має бути комплексним.

Лікування уретриту

Терапія уретриту має два завдання: усунення інфекції з сечовипускального каналу і відновлення цілісності стінок уретри. Перше, що призначить лікар, – антибіотики, які активні по відношенню до збудника уретриту. Антибактеріальна терапія покликана ліквідувати першу проблему. А вирішити другу проблему – відновити цілісність стінки уретри – допоможуть рослинні препарати. Сучасний уросептик «Уропрофіт» сприяє більш швидкому позбавленню від неприємних симптомів уретрита у мужчин, лікування ж антибіотиками буде з цим препаратом ще ефективніше. У складі «Уропрофіта» комплекс рослинних екстрактів, вітамінів і антиоксидантів. Наприклад, екстракт журавлини має протизапальні властивості, а також перешкоджають закріпленню бактерій на стінці сечових шляхів. Екстракт хвоща знизить неприємні симптоми, оскільки він володіє м’якою спазмолітичною дією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button