Здоров'я

Фахівці визначили час і місце зародження ВІЛ

Провідні науковці з Оксфордського університету заявляють, що їм відомо місце, час появи і подальшого розвитку Вірусу Імунодефіциту Людини.

5702a3e346d3e74ed7b496f628248107

Фахівці стверджують, що унікальний зразок інфекції, який досліджували експерти, був узятий із зразків крові хворого пацієнта. Зокрема, зазначається, що моделі інфікованих примірників існували ще в 1959 році, а місцем зародження стало місто Кіншас, що знаходиться в Конго.

Читайте також: 

Вчені провели філогеографічний аналіз існуючих на той момент зразків, а також ряду інших заражених прототипів, після чого медики прийшли до висновку, що саме столиця ДРК є тою територіальною ділянкою, звідки смертельний вірус почав своє поширення по планеті.

Нагадаємо, перший опис самої інфекції з’явився в 1983 році, однак вже тоді медичні працівники розуміли, що виникло повільно-прогресуюче захворювання набагато раніше. Завдяки філогеографічному аналізу п’ятдесяти річної давності і порівняльного зіставлення з вірусами з інших місць, команді фахівців вдалося зробити важливі висновки. Зокрема, було встановлено, що носіями цієї інфекції стали мавпи, а головними засобами переміщення – залізні дороги і річки.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button