Здоров'я

Вчені: Марихуана знижує реакцію мозку

Вчені, що працюють у Мічиганському університеті провели дослідження, результати якого показали, що вживання марихуани може впливати на систему винагороди в головному мозку. Це призводить до зниження рівня задоволення, яке людина отримує, наприклад, від грошового виграшу.

Для наукової роботи вчені використовували дані, отримані при дослідженні молодих людей, які вживали марихуану. Всього вивчалися 108 добровольців, віком 20 років. Приблизно три чверті учасників наукової роботи були білими чоловіками. Мозок кожного з них сканували за допомогою МРТ. Добровольцям потрібно було натискати на кнопку кожен раз, коли на екрані з’являлася перед ними мета. Перед випробуваннями піддослідним обіцяли за успішне виконання завдання винагороду в 20 центів або 5 доларів.

Робота вчених була спрямована на дослідження області мозку, що є частиною центру, який відповідає за задоволення. Експерти пояснили, що в момент виконання умов і передчуття людиною отримання нагороди, нейрони цієї частини мозку повинні активуватися, а відповідає за цей процес нейромедіатор дофаміну. Чим сильніша реакція, тим яскравіше відчувається задоволення, що згодом впливає на його поведінку.

Так ось результати дослідження з тими, хто вживав марихуану показали, що у таких людей дофамінова реакція помітно слабкіша. Вчені відзначили, мозок у тих, хто курить марихуану, звикає до неї і з часом розцінює її як позитивне відчуття, а також асоціює її з винагородою, і тому чим довше людина вживає психотропну речовину, тим складніше їй від неї відмовитися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button