Екологія

Установка на велосипеді, що очищає повітря в місті

Велосипеди дуже часто виступають в ролі самих ефективних транспортних засобів у світі. У п’ять разів ефективніше ходьби. Витративши всього 100 калорій, ви проїдете на велосипеді майже 4.8 км. Автомобілю 100 калорій вистачить на поїздку довжиною 85 метрів.

Їзда на велосипеді сама по собі є одним з екологічних чистих видів транспорту для навколишнього середовища, але нова концепція може не тільки обмежити забруднення повітря, але і зменшувати його.

slide-s-bike-02_resized

Що, якщо велосипед майбутнього буде виконувати більше однієї функції, заробляючи ще більше очок популярності?

Група Тайських дизайнерів та інженерів постаралася відповісти на це питання, розробивши план по перетворенню велосипеда в механізм, який безпосередньо очищає забруднене повітря під час поїздок по міських вулицях.

Очищаючий повітря велосипед існує поки тільки у вигляді концепту, розробленого компанією Lightfog Creative & Design з Бангкока. У теорії, алюмінієва рама велосипеда буде нести на собі так звану «систему фотосинтезу», яка за допомогою хімічної реакції за участю води і електричного струму від літій-іонного акумулятора виробляє кисень.

slide-s-bike-01_resized

«Нам хочеться розробляти продукти, які допомагали б боротися із забрудненням повітря у містах. Тому вирішили «придумати» велосипед, тому що ми думаємо, що велосипеди – це дуже доброзичливий до навколишнього середовища вид транспорту», – роз’яснює виконавчий директор Сілават Віракул (Silawat Virakul). «Поширення велосипедів допоможе позбутися заторів у містах. На додаток до цього, нам хотілося додати трохи вигоди велосипедним поїздкам, додавши функцію очищення повітря від забруднень».

slide-s-bike-03_resized

Точні деталі роботи очищаючого повітря велосипеда – як він буде працювати, як часто потрібно міняти фільтр і батарею, і звичайно яка кількість повітря і на якій швидкості буде очищати пристрій – поки не визначені. Дизайнери мають макети, які нещодавно перемогли на конкурсі дизайну Red Dot design award (авторитетна нагорода в галузі дизайну, що присуджується європейським інститутом Центром дизайну землі Північний Рейн – Вестфалія, який знаходиться в місті Ессені, Німеччина). Прототип так само ще не побудований, проте творці планують зробити це найближчим часом.

Очищаючий повітря велосипед виглядає цілком гідно в якості ідеї, проте в реальності всі спірні моменти можуть стати викликом при масовому розповсюдженні. Основними звичайно будуть питання про способи зарядки акумуляторів та утилізації побічних продуктів хімічної реакції.

Віракул усвідомлює ці питання. Проте ідея чудова і не настільки лякає, на відміну від хитромудрого пристрою, розробленого жителем Пекіна Меттом Хопі (Matt Hope), що встановив очищаючий повітря шолом в свій велосипед.

І якщо цей концепт отримає шанс на реалізацію, уявіть собі як в один прекрасний день на вулиці міста з боротьби зі смогом виїде екологічна двоколісна кавалерія.

Велосипед у місті, це зручний та мобільний транспорт у кам’яних джунглях. А як хочеться вирватися за межі міста, в широкі поля, на лісові дороги чи на гірські стежки. Якщо ж ви активно займаєтися гірським спортом, який включає в себе велосипеди, сноуборди, рекомендуємо вам http://www.spartania.ru/ чи Москві. Доступність цін та широкий вибір не залишить вас байдужим.

Натхнення: http://facepla.net/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button