Технології

Паливо для автомобілів з дріждів та цукру

Американські вчені стверджують, що розробили нове джерело відновлюваної енергії – біопаливо, вироблене з ґенетично модифікованих дріжджових клітин і звичайного столового цукру. Теоретично технологія може бути використана для живлення двигунів автомобілів.

drizdi_cukor_resized

Як заявляють дослідники з Університету Техасу в Остіні, нові дріжджі виробляють масла і жири, відомі як ліпіди, які можна використовувати замість нафтових продуктів. Оскільки дріжджі добре ростуть на цукрі, біопаливо, вироблене таким способом, професор хімії і провідний дослідник Хал Альпер називає «відновлюваною версією малосірчаної нафти», передає міжнародне інформаційне агентство United Press International.

Нова технологія дозволяє отримувати висококонцентровані масла і жири шляхом ферментації, процесу культивування клітин з метою перетворити цукор в такі продукти, як алкоголь, гази або кислоти, йдеться в статті, опублікованій в науковому журналі Nature.

За словами вчених, генетична інженерія дріжджових клітин дозволяє перетворювати до 90 відсотків маси клітини в ліпіди, які потім можуть бути використані для виробництва біодизельного палива.

Поступово поновлювані джерела енергії з кожним роком стають все популярнішими. Вчені з різних країн посилено працюють над здешевленням біопалива.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button