Екологія

В 2021 році сонячна енергетика встановить чергові рекорди – IHS Markit

Лондонська компанія з маркетингових досліджень IHS Markit розповіла про передбачувані тенденції в області фотоелектричної енергетики, які можна буде спостерігати в цьому році.

На думку експертів, ціни на сонячні панелі до кінця березня стануть рости через збільшення виробничих витрат на 10-15%. Але в другій половині року їх вартість почне знижуватися. В результаті цього 2021 рік, може, як і попередній, досягти нових рекордних показників за темпами розвитку сонячної енергетики.

IHS Markit очікує, що сумарна потужність фотоелектричних установок в усьому світі стане на 30% більше аналогічного показника, зафіксованого на кінець минулого року. Причому за Китаєм збережеться лідерство за обсягом вироблення електрики з використанням енергії сонця, на цю країну, як і у 2020 році, буде припадати приблизно 35% загальносвітових сонячних потужностей.

Аналітики також прогнозують, що за 2021 рік обсяг капітальних витрат на створення проєктів у сфері сонячної енергетики зменшиться на 5% завдяки зниженню цін на компоненти фотоелектричних систем.

Очікується, що протягом року у фотоелектричних модулів буде підвищуватися ефективність перетворення енергії сонця. За прогнозами компанії, ККД монокристалічних панелей з емітером заднього контакту (PERC) перевищить планку в 22,5% і досягне 24% до 2022 року. Крім того, в IHS Markit впевнені, що перовськітні сонячні батареї стануть комерційно життєздатними в найближчі п’ять років.

Компанія також прогнозує, що до 2025 року витрати на вироблення екологічно чистого водню впадуть на 40% завдяки зниженню цін на електроенергію, що отримується з поновлюваних джерел енергії, а також завдяки зменшенню вартості електролізерів.

Фахівці IHS Markit також припускають, що виробники електромобілів в цьому році активно займуться питанням перероблення відходів.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button