Головна / Екологія / Франція почала вивчати потенціал прибережних вод для розвитку приливної енергетики

Франція почала вивчати потенціал прибережних вод для розвитку приливної енергетики

Франція запускає дослідження узбережжя Бретані і Нормандії на наявність потенціалу для виробництва приливної електроенергії.

Франция начала изучать потенциал прибрежных вод для развития приливной энергетики

Про це заявив генеральний директор аналітичного центру » Ocean Energy Europe» Ремі Груе, виступаючи на щорічній конференції Союзу відновлюваної енергетики в Парижі. За його словами, цей крок покликаний позиціонувати Францію як світового лідера в області приливної енергії.

«У Франції є один з найбільших приливних ресурсів у світі, провідні технології в області приливної енергетики і сформований ланцюжок поставок на морі», — каже він.
Дослідження будуть зосереджені на узбережжі Бретані і Нормандії.

Північне узбережжя Франції вже багато років обговорюється в якості серйозного джерела приливної енергії. У 2013 році місцева влада зустрічалися з представниками Європейського морського енергетичного центру Шотландії (EMEC) з метою створення випробувальних полігонів в цьому районі.

З пропозиціями провести випробування в Нормандії виступали компанії Alstom і GDF Suez, а Fortum, DCNS і AW-Energy — в Бретані. DCNS — тепер Naval Energies — оголосила про плани по будівництву першої приливної турбіни в Шербурі вартістю $146 млн.

Ocean Energy Europe не розкриває, яка буде економічна вигода для Франції від будівництва приливних електростанцій. Тим не менш, аналогічні зусилля, що вживаються у Великобританії, показують, що це вельми вигідний напрямок. До 2050 року світовий ринок приливної енергії може скласти $6,8 млрд, а за даними Marine Energy Pembrokeshire, інвестиції в цей ринок тільки в Уельсі склали близько $52 млн. Приливну енергетику також збирається розвивати Шотландія, повідомляє hightech.fm

Енергія руху води в морях і океанах потенційно здатна забезпечити електрикою весь світ. До сьогоднішнього дня не існувало економічно вигідного способу його отримання, але компанія REAC Energy створила пристрій, який може це змінити.

 

 
comments powered by HyperComments