Екологія

Франція почала вивчати потенціал прибережних вод для розвитку приливної енергетики

Франція запускає дослідження узбережжя Бретані і Нормандії на наявність потенціалу для виробництва приливної електроенергії.

Франция начала изучать потенциал прибрежных вод для развития приливной энергетики

Про це заявив генеральний директор аналітичного центру » Ocean Energy Europe» Ремі Груе, виступаючи на щорічній конференції Союзу відновлюваної енергетики в Парижі. За його словами, цей крок покликаний позиціонувати Францію як світового лідера в області приливної енергії.

«У Франції є один з найбільших приливних ресурсів у світі, провідні технології в області приливної енергетики і сформований ланцюжок поставок на морі», — каже він.
Дослідження будуть зосереджені на узбережжі Бретані і Нормандії.

Північне узбережжя Франції вже багато років обговорюється в якості серйозного джерела приливної енергії. У 2013 році місцева влада зустрічалися з представниками Європейського морського енергетичного центру Шотландії (EMEC) з метою створення випробувальних полігонів в цьому районі.

З пропозиціями провести випробування в Нормандії виступали компанії Alstom і GDF Suez, а Fortum, DCNS і AW-Energy — в Бретані. DCNS — тепер Naval Energies — оголосила про плани по будівництву першої приливної турбіни в Шербурі вартістю $146 млн.

Ocean Energy Europe не розкриває, яка буде економічна вигода для Франції від будівництва приливних електростанцій. Тим не менш, аналогічні зусилля, що вживаються у Великобританії, показують, що це вельми вигідний напрямок. До 2050 року світовий ринок приливної енергії може скласти $6,8 млрд, а за даними Marine Energy Pembrokeshire, інвестиції в цей ринок тільки в Уельсі склали близько $52 млн. Приливну енергетику також збирається розвивати Шотландія, повідомляє hightech.fm

Енергія руху води в морях і океанах потенційно здатна забезпечити електрикою весь світ. До сьогоднішнього дня не існувало економічно вигідного способу його отримання, але компанія REAC Energy створила пристрій, який може це змінити.

 

Кнопка «Наверх»