Всесвіт

В 2028 році планети в системі Альфа Центавра будуть видимі з Землі

Дуже рідкісна подія гравітаційного лінзування, яка, імовірно, відбудеться в 2028 р., була передбачена командою французьких астрономів під керівництвом П’єра Кервелла з Національного центру наукових досліджень Франції. Ця подія дасть ідеальну можливість провести пошуки планет навколо прилеглих зірок.

f880842c5cac83e95fe3a7b4027c6365
Використовуючи як нові, так і архівні дані, отримані за допомогою цілого ряду телескопів Європейської південної обсерваторії, ця команда передбачила траєкторію зоряного дуету, відомого як А і В Альфа Центавра з мізерно малою помилкою. Це дозволило авторам роботи передбачити всі значущі для спостережень конфігурації між цими зірками системи Альфа Центавра і сусідніми з ними на небі зірками аж до 2050 р.

Серед цих конфігурацій особливе значення має подія гравітаційного лінзування, яке має відбутися в 2028 р. Феномен гравітаційного лінзування полягає в тому, що світло, яке йде від далекої зірки, при проходженні поруч з масивною зіркою, що лежить на передньому плані, починає рухатися по спотвореній траєкторії, характер і ступінь спотворення якої визначається гравітацією об’єкта, що лежить на передньому плані.

В 2028 р. в гравітаційну лінзу перетвориться зірка Альфа Центавра А, яка дасть можливість спостерігати збільшене зображення зірки, що лежить далеко на задньому планет і носить позначення S5. У травні 2028 р. навіть з великою ймовірністю буде спостерігатися яскраве кільце Ейнштейна навколо зірки Альфа Центавра А, кажуть дослідники.

Все це дозволить добре вивчити властивості системи зірки-гравітаційної лінзи, тобто системи Альфа Центавра. Це має особливо велике значення у світлі недавнього відкриття планети Проксіми b, що обертається навколо третьої за рахунком зірки системи Альфа Центавра – Проксіми Центавра.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button