Наука

В Амазонії знайшли новий вид сумчастих жаб

Державна служба охорони природних територій повідомила про виявлення нового виду сумчастих жаб в джунглях Амазонки в Перу.

Міністерство навколишнього середовища Перу

У джунглях Амазонки мешкає безліч тварин, в тому числі й дуже маленьких. Дослідникам вдалося виявити новий вид сумчастих квакш розміром менш як 10 сантиметрів

Новий вид належить до роду сумчастих райок (Gastrotheca) безхвостих жаб, що мешкають в Південній і Центральній Америці. Його представники зазвичай досить маленькі — довжина їх тіла становить від 2 до 10 сантиметрів. Виявлена дослідниками жаба отримала назву Gastrotheca gemma SP. nov.

Виявлений вид відрізняється від усіх своїх родичів зернистою товстою шкірою на спині, зеленим забарвленням спини без малюнка, бірюзовою райдужкою і животом без плям. Шкіра у цих тварин є органом дихання, а шкіра на животі тонка і дозволяє земноводному поглинати вологу з листя, по яких вона пересувається.

Повідомляється, що відкриття було зроблено в рамках дослідження пустки й тропічного гірського лісу гірського хребта Колан. Вчені виявили амфібію між 3136 і 3179 метрами над рівнем моря на північному сході Перу.

Національний заповідник Кордильєра-де-Колан, в якому було зроблено відкриття, займає площу понад 39 000 гектарів і охоплює шість районів дикої природи, що знаходяться під загрозою зникнення. Цей район має велике біологічне значення, через те, що там мешкають кілька ендемічних видів.

За матеріалами Міністерства навколишнього середовища Перу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button