Наука

Вчені охолодили воду до -263 °С, не заморозивши її

Інженери з Університету ETH Zurich знайшли спосіб знизити температуру води до рекордно низького значення -263 °C, не заморожуючи її. Про це пише New Atlas.

Відомо, що вода замерзає при 0 °C (32 °F). При цій температурі молекули на поверхні води починають кристалізуватися і перетворюватися на лід, який поширюється на сусідні молекули і триває до тих пір, поки вся вода не замерзне. У цій формі молекули води утворюють тривимірну ґратчасту структуру, яка сильно відрізняється від звичайного неорганізованого стану молекул води, що дозволяє їй вільно текти.

Запобігти утворенню кристалів льоду при охолодженні води дослідникам допомогла нова речовина, названу ліпідною мезофазою. Всередині неї знаходяться молекули, які поводяться майже так само, як молекули жиру або ліпіди, збираючись самостійно в мембрани.

Ці мембрани утворюють мережу мікроскопічних каналів шириною менше нанометра, в яких просто не залишається місця для формування кристалів льоду. Це означає, що при додаванні матеріалу вона залишається в рідкому стані навіть при охолодженні до екстремальних температур.

Раніше вчені пояснили, чому море завмирає перед ураганом. Це відбувається із-за специфічної взаємодії хвиль, морської піни, бризок і вітру.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»