Людина

Як не захворіти і заощадити на ліках

Відпочивайте на двох подушках

Вже на самому початку застуди або грипу потрібно відпочивати, щоб організм міг спрямувати всі свої сили на боротьбу з хворобою. Ця боротьба виснажує. Так що допоможіть собі – полежіть в ліжку. Найкраще спати на піднесеному узголів’я, так поліпшується відтік сопель з носових ходів. Якщо так вам незручно спати, то підкладіть подушку під матрац в головах, щоб згладити цей кут.

5118727ada39bd4318de678dc67e9585

Сморкайтесь частіше – і робіть це правильно

Коли ви застуджені, важливо часто сякатися, а не втягувати все в себе. Але якщо сякатися занадто сильно, то високий тиск може викликати біль у вухах. Найкраще сякатися так: затисніть пальцем одну ніздрю і акуратно сморкайтесь іншою половиною носа. Після цього вимийте руки.

Прополощіть горло

Полоскання пом’якшує хворе горло. Розчиніть чайну ложку солі в склянці теплої води, полощіть горло 4 рази на день. Щоб зменшити дискомфорт у горлі, полощіть чаєм або медом: столову ложку листя малини або лимонного соку помістіть в 400 мл гарячої води, змішайте з чайною ложкою меду. Дайте суміші охолонути, а потім прополощіть нею горло. Будьте уважні: ніколи не давайте мед дітям до року.

Пийте теплу рідину і прийміть гарячий душ

Тепла рідина розріджує виділення з носа, підтримує водний баланс і заспокоює роздратовані слизові носа і горла.

Пар в гарячому душі зволожує слизову оболонку носа і розслабляє. Якщо ви відчуваєте слабкість через грипу, увімкніть душ, а самі сядьте поруч на стільці і протріться губкою.

Прикладайте тепло або холод на область пазух

І тепло, і холод поліпшать ваш стан. В аптеці ви можете придбати зручні компреси для багаторазового використання або зробити їх самостійно. Нагрійте вологий рушник в мікрохвильовці протягом 55 секунд (перед тим як прикласти компрес, перевірте його температуру, щоб не обпектися!). Або використовуйте пакет заморожених овочів в якості холодного компресу.

Якщо немає необхідності, не літайте

Не напружуйте додатково верхні дихальні шляхи перепадами тиску в польоті. При застуді і грипі через закладеність можуть пошкодитися барабанні перетинки. Якщо польоту не можна уникнути, захопіть з собою судинозвужувальні і краплі для носа і скористайтеся ними безпосередньо перед зльотом і посадкою. Перепади тиску легше переносити, коли ви жуєте жувальну гумку або часто ковтаєте.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть