Земля

В австрійському винному погребі знайшли трьох мамонтів

Вони жили приблизно 40-30 тисяч років тому

Австрієць Андреас Пернершторфер (Andreas Pernerstorfer) ремонтував свій винний льох у Гобельсбурзі – замку і старовинній виноробні, що розташована в регіоні Кампталь. Під час цієї роботи він натрапив на величезні кістки, про що повідомив Федеральне управління з охорони пам’яток, співробітники якого перенаправили його до Інституту археології Австрійської академії наук.

Hannah Parow-Souchon 

Дослідники, які приступили до роботи, виявили скам’янілості, що являють собою залишки щонайменше трьох мамонтів, які, за попередньою оцінкою, жили близько 40-30 тисяч років тому. Про це повідомляється на сайті Інституту археології.

За словами вчених, приблизно 150 років тому в сусідньому винному погребі знайшли кам’яні артефакти, деревне вугілля і скам’янілості, які й дали змогу визначити ймовірний вік мамонтів. Однак не зрозуміло, чи пов’язані ці рештки тварин зі стоянкою кам’яного віку.

Можливо, тварини загинули природною смертю, але, можливо, вони потрапили в пастку, влаштовану людьми. Ханна Пароу-Сушон (Hannah Parow-Souchon), яка керувала розкопками, зазначила, що подібні скупчення кісток мамонтів зустрічаються рідко в цьому регіоні. Зокрема, це перший випадок, коли в Австрії подібні знахідки можна вивчити на сучасному методичному рівні. Минулого разу порівнянне відкриття в цій країні та її околицях було понад сто років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button