Різні цікавинки

В чому особливості первезення лікарських препаратів?

foto_cikavosti_16.10.2014-07Перевезення лікарських засобів і «сирого» матеріалу для їх виробництва – трудомісткий процес, до якого необхідно підходити з великою відповідальністю. Лікарські засоби можуть відрізнятися не тільки зовнішніми даними, але і складом. Тому при транспортуванні лікарських препаратів необхідну враховувати деякі особливості. Так, наприклад, сильнодіючі та психотропні препарати не можна перевозити разом з аспірином в одному і тому ж фургоні, так як цього вимагають умови зберігання і перевезення, хоча буває що і подібні правила суперечать один одному. Перш ніж приступати до http://www.logis-company.ru/, необхідно вивчити особливості того чи іншого засобу. Варто відзначити, що правила перевезення і зберігання лікарських препаратів повинні вказуватися на упаковці і в супровідних документах на товар. Тара, яка використовується для перевезення, підлягає маркуванню. Завдяки маркуванню прискорюються не тільки процеси навантаження і розвантаження, але полегшується акт прийому-передачі товару.

В основному доставка лікарських засобів здійснюється за допомогою рефрижераторних і ізометричних фургонів. Цього вимагають умови перевезення – для деяких ліків необхідно підтримувати певний температурний режим, контролювати вологість. Якщо ігнорувати цю вимогу, то таблетки, які мають паперову упаковку можуть просто розмокнути і втратити свої лікувальні властивості.

Для зручності контролю були розроблені спеціальні кліматичні системи, завдяки яким можна стежити за рівнем вологості всередині кузова, не покидаючи кабіни. А також, завдяки стрімко розвиваючим нанотехнологіям, стало можливим використання системи термоіндікаціі. Їх встановлюють на пакувальній тарі або стінках рефрижератора, так як вони реагують навіть на незначні коливання температури всередині кузова, які можуть змінити властивості лікарських засобів.

При транспортуванні ліків в тендітних упаковках (наприклад, у флаконах, ампулах і ін.) використовується особлива тара, завдяки якій можна уникнути небажаних ушкоджень і доставити ліки цілими. Найчастіше, в цих цілях використовується гофрований картон або повітряно-бульбашкова плівка, так як саме ця тара є найкращим варіантом для вантажоперевезення тендітних лікарських засобів.

Якщо споживча упаковка лікарського препарату пошкоджена, то для перевезення таких ліків буде потрібно рефрижератор, в якому є спеціальна карантинна зона. Вона виділяється в кузові машини спеціальним відсіком, який ізольований від інших перевезених ліків, і маркується. Небезпечні вантажі (наприклад, ліки з групи імунобіологічних, психотропних, сильнодіючих речовин тощо) перевозяться в опломбованому рефрижераторі і виключно під наглядом уповноваженої особи. Іноді при транспортуванні подібних лікарських засобів залучаються фахівці служби безпеки або охорона.

Перед вантажоперевезенням лікарських препаратів кузов автомобіля повинен пройти обов’язкову санітарну обробку. Необхідно врахувати і особливі нюанси. Приміром, суха рослинна лікарська сировина здатна вбирати в себе запахи. Так само такі лікарські засоби швидко піддаються негативному впливу мікробактерій. Для запобігання подібних негативних явищ, перш ніж приступати до транспортування лікарських засобів, необхідно провести обробку кузова і дезінфекцію, після чого провітрюють його.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button