Технології

Створена жива шкіра для робота, яка здатна самозцілюватися (відео)

Дослідники з Токійського університету розробили метод покриття пальця робота живими людськими клітинами. Шкіра, створена за допомогою нової технології, володіє водовідштовхувальними властивостями і здатна відновлюватися.

Фото: Shoji Takeuchi

Вчені використовували справжні людські клітини, щоб створити шкіру для андроїда. Двошарове покриття, що складається зі сполучної тканини й зовнішнього епітелію, імітує вигляд і тактильні властивості людської шкіри. Крім того, воно здатне до самовідновлення. Технологія виготовлення штучної шкіри описана в журналі Matter.

Для створення шкіри вчені занурили палець робота в циліндр, наповнений розчином з колагену і дермальних фібробластів, основних компонентів сполучної тканини людської шкіри. Клітини цієї суміші, як показали дослідники, стискаються і щільно охоплюють штучний палець.

Після формування внутрішнього шару розробники помістили палець в розчин кератиноцитів людини. Ці епітеліальні клітини, як пояснюють вчені, надають штучній шкірі текстуру і створюють бар’єр для утримання вологи.

Фото: Michio Kawai et al, Matter

В експериментах вчені показали, що покриття досить міцне та еластичне, щоб витримувати динамічні рухи, наприклад, згинання та розгинання пальця. Крім того, дослідники показали здатність шкіри до «загоєння» ран. У разі порушення цілісності покриття досить було використовувати колагенову пов’язку, яка поступово трансформувалася в шкіру, затягуючи рану.

Дослідники відзначають, що створена ними штучна шкіра поки не досконала. Вона не може довго існувати без постачання поживними речовинами й видалення відходів клітин. Зараз вчені працюють над впровадженням в клітинну структуру сенсорних нейронів, волосяних фолікул, нігтів і сальних залоз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button