Людина

В майбутньому через ЕКЗ люди не зможуть самостійно зачати дитину

Норвезький лікар Ганс Ханевік висловив свої побоювання щодо впливу екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) на майбутні покоління. Існує вірогідність, що із-за подібних процедур люди більше не зможуть самостійно зачати дитину.

Ханс Ханевікі, керівник відділення репродуктивних технологій норвезької лікарні, вже в липні виступить з доповіддю на тему впливу ЕКЗ на майбутні покоління. Лікар зазначає: подібна процедура дозволяє парам, нездатним самостійно зачати дитину, все-таки завести дітей. З одного боку, це відмінна новина для мільйонів людей, але з іншого – це велика небезпека.

Вся справа в порушенні правил природного відбору, вважає норвезький лікар. Він спеціально не дозволяє неконкурентним поганим генам передаватися далі, у наступні покоління. Це дає змогу людству розвиватися й ефективно пристосовуватися до змін навколишнього середовища. ЕКЗ же порушує ці «правила гри» і може призвести до неконтрольованих наслідків.

Вивчення впливу екстракорпорального запліднення на майбутні покоління необхідно вивчити, впевнений Ханс Ханевікі. Вже зараз лікарі припускають кілька серйозних наслідків. По-перше, люди, народжені за допомогою ЕКЗ, не зможуть самостійно зачати дитину. По-друге, зміни можуть торкнутися всього людського генома, адже багато генів, які повинні були померти, зможуть передаватися наступним поколінням.

Кнопка «Наверх»
Закрыть