Людина

Група крові: які хвороби загрожують кожному «типу»

Багато хто з нас не знають про свою групу крові — і це не дуже добре. Адже крім того, що ця інформація може виявитися необхідною при нещасному випадку, знання своєї групи крові допоможе оцінити ризик розвитку певних захворювань.

Группа крови: какие болезни грозят каждому «типу»

Тромби

Дослідники з Данії вивчали, як група крові взаємодіє з генетичною схильністю до тромбозу глибоких вен (ТГВ) або появою тромбів в нижніх кінцівках. В рамках дослідження були проаналізовані результати більш ніж 30-річного спостереження за станом здоров’я 66 тисяч осіб. В результаті було виявлено, що люди з II, III і IV групами крові мають на 40% більше високий ризик розвитку ТГВ, ніж з найбільш поширеною I. Більш того, додаткове дослідження, в ході якого вивчався вплив різних факторів на ризик розвитку захворювання, продемонструвало: IV група крові підвищує ризик на 20%, а надмірна вага і куріння — на 16% і 6% відповідно.

Хвороби серця

Вплив групи крові на ризик розвитку захворювань серця вивчали вчені з Гарварду. В рамках дослідження вони проаналізували дані про здоров’я 77 тисяч пацієнтів і з’ясували, що найбільший ризик розвитку хвороб серця мають ті, у кого IV група крові — 23%. Втім, дослідники нагадують, що куди більший вплив надають такі чинники, як вага, куріння і тип раціону.

Группа крови: какие болезни грозят каждому «типу»

Рак шлунка

Дослідники з Каролінського інституту (Швеція) встановили, що II група крові підвищує ризик розвитку раку шлунка на 20%. Водночас пацієнти з I групою крові продемонстрували більш низьку стійкість до бактерій Helicobacter pylori, які викликають гастрит і виразку шлунка.

Деменція і втрата пам’яті

Найвищий ризик розвитку вікових когнітивних порушень мають люди з IV групою крові: як показали результати одного з досліджень, наявність крові цієї групи підвищує ризик на 82%. Вчені пов’язують це з тим, що у людей з четвертою групою крові, як правило, вищий вміст особливого типу білка, який впливає на згортання — і відіграє важливу роль у розвитку вікової деменції. Але важливо пам’ятати, що набагато сильніше на ризик розвитку захворювання впливають такі фактори, як високий кров’яний тиск, діабет, а також куріння.

Інсульт

Найбільш захищеними від розвитку інсульту дослідники називають володарів I групи крові: їх ризик становить всього 9%. Фахівці поки що не готові відповісти, що саме відповідає за цю закономірність, але нагадують, що після 40 років важливо контролювати свій кров’яний тиск і по можливості відмовитися від куріння і надмірного вживання алкоголю.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button