Здоров'я

Експерти назвали 10 простих способів оздоровити печінку

Печінка виконує велику кількість функцій, необхідних для нормальної роботи всього організму. Саме тому експерти рекомендують дотримуватися 10 простих способів оздоровити орган, який часто страждає від вживання спиртного, шкідливої їжі і побічних дій медикаментів.

Одним з найбільш ефективних способів знизити навантаження на печінку є корекція харчування. Більша кількість овочів, фруктів і злакових у раціоні допоможе органу краще справлятися зі своїми функціями, а виключення з меню фастфуду, жирної, солоної і калорійної їжі оздоровить не тільки залози зовнішньої секреції, але і весь організм.

Також корисним буде відмова від шкідливих звичок, тому, що алкоголь і сигарети вкрай негативно позначається на роботі печінки. Перехід на здоровий спосіб життя, що виключає вживання спиртного і куріння, матиме цілющий вплив на тканини органа і стане найбільш дієвим способом детоксикації.

Вживання нехай навіть і корисних продуктів в стані стресу і «на ходу» вкрай негативно позначається на травленні, що відбивається і на забезпеченні енергетичних потреб організму, за які відповідає печінка. Тому, щоб орган міг повноцінно справлятися з усіма своїми функціями, необхідно їсти не поспішаючи, а також не допускати переїдання. Крім цього, варто звести до мінімуму вживання ситних і важких для шлунка десертів. Це допоможе не навантажувати залозу зайвий раз і поліпшить її можливості в якості природного детоксу.

Також перешкоджає інтоксикації печінки і виникненню застійних процесів у ній вживання достатньої кількості рідини. Звичайна вода і трав’яні настої з розторопші, шавлії і м’яти допоможуть органу впоратися з функцією очищення організму від шкідливих речовин набагато швидше і ефективніше.

Фахівці відзначають, що негативно на роботі печінки може позначитися і вживання деяких медикаментів. Тому експерти рекомендують підходити до вибору курсу лікування з усією серйозністю: не приймати ліки, якщо в цьому нема потреби, а також включати в курс терапії пробіотики, щоб оздоровити постраждалий в результаті побічних дій препаратів орган.

Крім усього перерахованого вище, в список простих способів оздоровити печінку увійшли також повноцінний і здоровий сон, уникнення вживання в їжу продуктів, які можуть містити токсини, а також регулярні обстеження у лікаря. Останнім фахівці рекомендують проходити з регулярністю раз на рік всіх, хто подолав 35-річний рубіж.

Кнопка «Наверх»