Екологія

Брудне повітря небезпечніше від вірусів та інфекцій

Вчені з Хімічного інституту суспільства Макса Планка (Німеччина) з’ясували, що забруднення повітря є причиною скорочення життя в середньому на три роки.

У своєму новому дослідженні німецькі вчені встановили, що глобальне забруднення повітря є причиною скорочення життя людей у середньому на три роки та щороку призводить майже до дев’яти мільйонам випадків передчасної смерті. На їхню думку, усунення твердих часток, які виникають із-за спалювання нафти газу і вугілля та потрапляють в легені людини, продовжило б життя людини як мінімум на рік.

Фахівці вважають, що забруднення повітря вбиває в 19 разів більше людей, ніж малярія, в дев’ять разів більше, ніж ВІЛ, і в три рази більше, ніж алкоголь. Близько половини цих смертей припадає на ішемічну хворобу серця та інсульт, а тільки шість відсотків смертності від забрудненого повітря пов’язано з раком легень. Найбільш постраждалим від забруднення повітря регіоном названа Азія, де середня тривалість життя скоротилася на 4,1 року в Китаї, на 3,9 року в Індії і на 3,8 року в Пакистані.

Далі йде Африка, де життя скорочується в середньому на 3,1 роки. Серед найбільш несприятливих європейських країн вчені назвали Болгарію, Угорщину і Румунію, а в країнах з високим рівнем доходу 80 відсотків передчасних смертей відбувається за забруднення повітря. Найменш схильними до забруднення повітря регіонами є Північна і Південна Америка, Західна і Північна Європа, а також малі острівні держави, підсумували вчені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments