Всесвіт

В «спіралі смерті» виявлені надмасивні чорні діри

Група американських астрономів виявила дві гігантські чорні діри в 2,5 млн світлових років від Землі. Вони постійно зближуються одна з одною. Про це повідомляє CNET.

В опублікованому напередодні дослідженні говориться, що маса цих чорних дір в 800 млн раз перевищує масу Сонця. Вони знаходяться в галактиці SDSS J1010+1413. Увагу дослідників привернула їх незвичайна яскравість. Інформація про ці області була отримана за допомогою телескопа «Хаббл».

В «спирали смерти» обнаружены сверхмассивные черные дыры
Комп’ютерне моделювання системи подвійної чорної діри GW150914

Зазвичай надмасивні чорні діри знаходяться в центрі галактик, включаючи нашу власну. В процесі злиття галактик чорні діри починають обертатися одна навколо іншої, поки не зіткнуться. Однак вченим в даний час не до кінця зрозуміло, скільки часу займає злиття чорних дір і чи з’єднуються вони взагалі.

Питання про те, як саме відбувається злиття чорних дір отримало назву «проблема фінального парсека» (final-parsec problem). Деякі вчені вважають, що, як тільки відстань між двома чорними дірами скорочується до 1 парсека (3,2 світлових років), вони можуть обертатися нескінченно.

Виявлені чорні діри стали першою подібною знахідкою для астрономів. Тепер вчені хочуть з’ясувати, наскільки поширені такі пари.

Дві чорні діри будуть продовжувати зближуватися, створюючи гравітаційні хвилі, які можуть бути виявлені на Землі. Якщо астрономи виявлять ці постійні коливання в просторі-часу, це буде означати існування гравітаційного хвильового фону і виключить проблему фінального парсека. Однак те ж саме вірно і для зворотного сценарію.

«Якщо фон гравітаційних хвиль не вдасться виявити, це може вказувати на те, що надмасивні чорні діри зливаються тільки протягом надзвичайно тривалих проміжків часу, залишаючись близькими бінарними роздільниками», — пишуть дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button