Екологія

Зміни клімату збільшать кількість мігрантів з причини бідності

Зміни клімату збільшать кількість мігрантів з причини бідності. Про це йдеться в дослідженні вчених з Інституту еволюційної біології ім. Макса Планка, опублікованому в журналі Nature Climate Change.

Зміна клімату супроводжується екстремальними явищами, такими як повені, спека і тропічні урагани. Чим вище температура, тим частіше відбуваються ці явища.

У новій роботі вчені пишуть, що в найближчому майбутньому вони прямо вплинуть на міграцію — і найсильніше цей процес зачепить найбідніші групи населення.

Щоб дослідити зв’язок між заходами із захисту клімату, кліматичною міграцією і бідністю, вчені залучили 410 студентів з університетів Гамбурга і Кіля для участі в кліматичній грі. Гравці представляли жителів багатої чи бідної країни. В якості стартового капіталу представники багатої країни отримали по 40 євро кожен, а з бідної країни — 20 євро.

Учасники змогли вкласти ці та будь-які гроші, отримані від збору врожаю, в запобігання «небезпечної» зміни клімату, імітованої в грі. Це той випадок, наприклад, коли певна середня температура перевищена. Учасникам було дозволено залишити решту суми для себе, за умови, що мета запобігання «небезпечної» зміни клімату була досягнута відповідною групою після 20 раундів гри.

Спочатку представники багатої країни досягли врожайності в два рази більше, ніж в більш бідної країни за раунд. У кожному раунді бідні жителі могли намагатися мігрувати в багату країну. Як мінімум чотири «багатих» учасника змогли спільно отримати фіксовану суму, щоб заблокувати міграцію.

В цілому за результатами гри вчені прийшли до висновку, що через нестачу ресурсів для боротьби з небезпечними змінами клімату бідні будуть змушені мігрувати в країни з більш сприятливими умовами.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть