Головна / Авто / Вчені: Автолюбителі не хочуть сприймати велосипедистів, як повноцінних людей

Вчені: Автолюбителі не хочуть сприймати велосипедистів, як повноцінних людей

Автолюбителі часто не хочуть сприймати велосипедистів, як повноцінних людей, проявляючи до них відповідну агресію. Так вважають вчені з Австралії.

Група вчених з Університету Монаша і Школи психологічних наук при Університеті Мельбурна виявили прямий зв’язок між злісним ставленням водіїв машин до велосипедистів і вищезазначеним сприйняттям любителів двоколісного транспорту. Вони провели експеримент за участю понад 400 осіб, яким показували картинки еволюції від мавпи до людини і від таргана до людини, питаючи, чи згодні вони з тезою: «велосипедисти Можуть бути холодними і механічними, як роботи?», а також цікавилися проблемами взаємодії представників цієї категорії з іншими учасниками дорожнього руху. Крім того, експерти респондентів попросили оцінити ступінь розвитку велосипедистів від двох шкалах, від таргана і мавпи до людини.

Підсумок показав, що 41% присвоїли любителям велосипедів рейтинг менш як 100% за шкалою розвитку від мавпи або таргана до людини, при цьому в даному випадку не досягли успіху велосипедисти. Результат також продемонстрував кореляцію між рівнем агресії стосовно цієї групи осіб і частотою їзди на двоколісному транспорті. На думку австралійських учених, отриманий матеріал свідчить про переміщення велосипедистів по трасах за допомогою механічних пристосувань, саме тому водії не помічають їх під час поїздки.