Авто

Вчені: Автолюбителі не хочуть сприймати велосипедистів, як повноцінних людей

Автолюбителі часто не хочуть сприймати велосипедистів, як повноцінних людей, проявляючи до них відповідну агресію. Так вважають вчені з Австралії.

Група вчених з Університету Монаша і Школи психологічних наук при Університеті Мельбурна виявили прямий зв’язок між злісним ставленням водіїв машин до велосипедистів і вищезазначеним сприйняттям любителів двоколісного транспорту. Вони провели експеримент за участю понад 400 осіб, яким показували картинки еволюції від мавпи до людини і від таргана до людини, питаючи, чи згодні вони з тезою: «велосипедисти Можуть бути холодними і механічними, як роботи?», а також цікавилися проблемами взаємодії представників цієї категорії з іншими учасниками дорожнього руху. Крім того, експерти респондентів попросили оцінити ступінь розвитку велосипедистів від двох шкалах, від таргана і мавпи до людини.

Підсумок показав, що 41% присвоїли любителям велосипедів рейтинг менш як 100% за шкалою розвитку від мавпи або таргана до людини, при цьому в даному випадку не досягли успіху велосипедисти. Результат також продемонстрував кореляцію між рівнем агресії стосовно цієї групи осіб і частотою їзди на двоколісному транспорті. На думку австралійських учених, отриманий матеріал свідчить про переміщення велосипедистів по трасах за допомогою механічних пристосувань, саме тому водії не помічають їх під час поїздки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button