Земля

Вчені цього не чекали: в Ізраїлі знайшли 4000-річну арку, яка не повинна була встояти

Археологи виявили загадкову арку в кінці вузького підземного проходу.

Археологи в Ізраїлі розкопали загадкову ханаанську арку і склепінні сходи, запечатану всередині добре збереженої будівлі з сирцевої цегли (з необпаленої глини). Її побудували 3 800 років тому, в епоху середнього бронзового віку. Археологи поняття не мають, навіщо була побудована арка.

Раніше вчені розкопали довгий коридор, що веде до арки і сходи на археологічному об’єкті Тель-Шімрон. Однак їх «вразила збереження знову знайдених споруд», археологи назвали їх «захоплюючими». Особливо з огляду на те, що споруда зроблена з сирцевої цегли. Цей матеріал рідко виживає протягом тривалого часу.

«Звичайно, ніколи не знаєш, що знайдеш на місці, яке ніколи не розкопувалося, але я можу з упевненістю сказати, що ніхто … не очікував знайти те, що зробили ми», — розповів Маріо А.С. Мартін, співкерівник розкопок в Тель-Шімроне і археолог Інсбрукського університету в Австрії.

Арка має виступ, тобто звід був створений шляхом зміщення цегли, як перевернута сходинка, а не з клиновидних каменів. Саме їх зазвичай використовували для будівництва «цих» арок. Для будівництва цієї арки і сходів використовували 9 000 цегли.

Ученые этого не ждали: в Израиле нашли 4000-летнюю арку, которая не должна была устоять

Віртуальна фотомозаїка склепінного проходу в Тель-Шімроне. Зображення надано Ендрю Райтом

Стародавні месопотамці відомі тим, що використовували цеглини для будівництва таких виступаючих конструкцій, але відтоді їх ніколи не знаходили в південному Леванті, регіоні на схід від Середземномор’я.

Незабаром після того, як коридор і сходи поховали (всього через одне або два покоління), стародавні робочі засипали їх. Однак неясно, чому ці споруди були закриті. Вченим так і не вдалося розкрити таємницю того, чому хананеї взагалі побудували їх.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button