Людина

Вчені дізналися, чому люди розмовляють у сні

Як відомо, деякі люди розмовляють уві сні. Якщо звертатися до точної статистики, то подібна поведінка властиво, приблизно, кожній двадцятій дорослій людині. Вчені спробували з’ясувати, чи в даному випадку варто турбуватися і звертатися до лікарів.

У дитячому віці, як вдалося з’ясувати, люди розмовляють особливо часто. Відбувається це, коли малюк переживає особливо яскраві емоції, вони засідають у мозку дитини. Саме тому активізується мовний центр, який може спрацьовувати навіть уві сні. По мірі дорослішання, відповідні механізми працюють більш стабільно. Деякі люди, однак, зберігають цю здатність, яка може налякати членів своєї сім’ї.

Мова уві сні буває двох типів: розбірлива, що говорить про те, що фаза сну ще не перейшла в глибоку стадію. Нерозбірлива виникає в дельта-сні, коли сплячого дуже важко розбудити. Подібне явище, як відзначають вчені, супроводжує, в основному, неглибокий сон.

Експерти кажуть, що переживати щодо балаканини у сні, в цілому, не варто. Дане явище, хоч і поширене, але нешкідливе. Це, однак, може свідчити про такі проблеми, як епілепсія.

Кнопка «Наверх»
Закрыть