Людина

Виявлена нова небезпека перегляду телевізора

Вчені Університетського коледжу Лондона у Великобританії з’ясували, що довгий перегляд телевізійних програм пов’язаний зі зниженням когнітивних здібностей у літніх людей. Про це повідомляє видання Science News.

Фахівці проаналізували дані 3590 людей, отримані під час довгострокового дослідження з участю британців у віці 50 років і старше. У 2008-2009 роках учасники повідомляли, скільки часу вони проводять біля телевізора. Вони також прослухали аудіозапис з десяти слів, в якому кожне слово вимовлялося раз у дві секунди. Після цього вони намагалися згадати слова або відразу після закінчення запису, або через деякий час.

Через шість років добровольці пройшли той самий тест. Виявилося, що у тих, хто дивився телевізор понад 3,5 години щодня в 2008-2009 роках підвищувався ризик погіршення вербальної пам’яті. Порушення когнітивних здібностей посилювалися через зростання тривалості перегляду.

Результати дослідження не дозволяють встановити причинно-наслідковий взаємозв’язок, оскільки люди з поганою пам’яттю воліють дивитися телевізор. Проте вчені вважають, що телебачення може сприяти психологічному стресу, що призводить до погіршення розумових здібностей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button