Людина

Відмова від куріння може спричинити збільшення випадків хвороби Паркінсона

Відмова людей від куріння може спричинити за собою збільшення випадків хвороби Паркінсона. Про це заявили науковці в ході свого недавнього дослідження.

Раніше проведені експертизи показали, що у курців значно зменшений ризик утворення захворювання Паркінсона. Повідомляється, це може спричинити за собою летальний результат. У статті, опублікованій в журналі Jama, фахівці заявили про поширеність паркінсонізму і його зростання протягом останніх трьох десятків років. Професор Вальтер Рокко з клініки Майо поділився, що займався вивченням тенденції цього захворювання з 1976 по 2005 рік. В конкретно зазначений період спостерігалося лише зростання.

Паркінсонізм був визначений як мінімум кількох кардинальних ознак: тремор спокою, брадикінезія, ригідність і порушення постуральних рефлексів.

Прояви хвороби Паркінсона характеризують такими характеристиками: рухи стають більш плавними, мова стає невиразною і сповільнюється, нервова система реагує слабше, а також спостерігається відсутність мотивації.

Як виявилося, більше третьої частини хворих даниою недугою просто приховують це, так як не хочуть зганьбитися. Вік хворих, яким понад 74 років, прирівнюється до позначки в 906 осіб, з яких 501 чоловік. З 464 пацієнтів з хворобою Паркінсона є 73-річні громадяни, з них 275 чоловіків. Захворювання на паркінсонізм зростає у чоловіків з 38 років на 100 000 чоловік. Про це свідчить статистика з 1976 по 1985 рік. А ось до 55 років відзначають експерти з 1996 по 2005.

Як відомо, американський боксер Мухаммед Алі боровся до кінця днів з хворобою Паркінсона.

Негативна тенденція захворювання також спостерігалася серед жінок. Експерти вважають, недугу слід інтерпретувати з обережністю по ряду причин, в тому числі, вони можуть бути пов’язані зі зростанням обізнаності симптомів, спрощенням доступу до медичної допомоги.

Дослідження вчених показує, що поширеність паркінсонізму і хвороби Паркінсона зростає в період між 1976 і 2005 роками, особливо це стосується чоловіків 70 років і старше. Ці тенденції можуть бути пов’язані з курінням, а також зі змінами в способі життя або екологічними змінами. Не дивлячись ні на що, тенденції можуть бути помилковими і вимагають підтвердження інших фахівців.

Представники Національного інституту гігієни навколишнього середовища підкреслили, епідеміологічне спостереження, що куріння пов’язане з ризиком зниження хвороби Паркінсона, є насправді надійним. З урахуванням суттєвого негативного впливу на здоров’я внаслідок недуги, майже неможливо вивчити це питання в клінічних умовах.

Тим не менш, результати роботи та попередній аналіз можуть надати непряму підтримку причинно-наслідкового зв’язку: зростання захворюваності хворобою Паркінсона може знизити показники зниження куріння сигарет протягом останніх 50 років, що є таким же негативним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button