Здоров'я

Вчені довели користь частих походів у сауну

Як раз перед травневими святами європейські вчені повідомляють хорошу новину: виявляється, часті візити в сауну скорочують ризик інсульту. Ходити в сауну можна хоч кожен день (звичайно, при відсутності медичних протипоказань), тому що, за результатами багаторічного дослідження, ризик інсульту тим менше, чим частіше сауна.

Учені впродовж 15 років спостерігали за групою з 1628 жителів Східної Фінляндії у віці від 53 до 74 років (чоловіків і жінок). Учасників експерименту поділили на категорії в залежності від того, наскільки часто вони відвідували традиційну фінську сауну (з відносною вологістю повітря 10-20%): один раз, два-три рази або від чотирьох до семи разів на тиждень.

З’ясувалося, що у тих, хто відвідував сауну два-три рази і чотири-сім разів на тиждень, ризик отримати інсульт виявився нижчим на 14 відсотків і 61 відсоток відповідно в порівнянні з учасниками з першої групи.

При цьому навіть при врахуванні таких факторів, як стать, вік, наявність діабету, індекс маси тіла, вживання алкоголю, рівень рухової активності та інших, кореляція між частотою відвідування сауни і зниженням ризику інсульту зберігалася.

Дослідження опубліковане в журналі Neurology, коротко про нього розповідає портал MedicalXpress.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button