Здоров'я

10 нових причин пити більше кави

Любов до кави особлива. Вона розвивається з роками. Багато хто тільки з часом починають розуміти цей напій. Але виявляється, не тільки за бадьорість вранці і чарівний аромат ми можемо бути вдячні кави. Чи знаєте ви все про корисні властивості кави?

10 нових причин пити більше кави

Виявляється, що:

1. Кава захищає печінку. Функції жовчного міхура стимулюються кавою, тим самим зменшуючи ризик появи каменів у жовчному міхурі. Цирозу печінки у меншій мірі схильні люди, що п’ють каву. Існує певний фермент, який накопичується в печінці і погіршує її стан. А кава з кофеїном є одним із способів підтримки цих ферментів в низьких концентраціях.

[ads2] 2. Кава знижує ризики захворювання хворобою Паркінсона. Це неврологічне захворювання охоплює досить багато людей похилого віку. Хвороба викликає втрату нейронів. Але кава, чай та інші напої, що містять кофеїн, можуть знизити кількість втрачених нейронів. Симптоми хвороби Паркінсона, як правило, починають з’являтися у віці до 50 років. Але варто пам’ятати, що кава – не єдиний помічник у профілактиці, є і генетична схильність до захворювання.

3. Деякі види раку рідше зустрічаються у тих, хто п’є каву. Дослідження показали, що хлорогенова кислота і кофеїн, які містяться в каві, корисні для зниження ризику появи раку печінки. А японські дослідження довели, що кава ефективна також для жіночого здоров’я, оскільки знижує ризик розвитку раку матки (виникає внаслідок ендометріозу) у жінок.

4. Кава допомагає акліматизації. Якщо ви часто подорожуєте, або за родом діяльності змушені часто змінювати часові пояси, то проблема вічної сонливості вам повинна бути знайома. Не у всіх є тиждень на приведення своїх біологічних ритмів у відповідність з місцевим часом. Допомагає чашка хорошої кави! Можна трохи скоротити сон, але швидко увійти в потрібний ритм. До того ж, кава сприяє гідратації організму, адже зневоднення – часта проблема любителів далеких поїздок і перельотів.

5. Кава допомагає концентрації. Для далекобійників кава – навіть найкращий помічник у боротьбі зі сонливістю і втомою, ніж розмови з напарником. А для напруженого трафіку в місті концентрація уваги – необхідний атрибут. Іноді це може і життя зберегти!

6. Кава знижує ризик захворювання на діабет другого типу. Від цього типу діабету страждає велика частина населення планети. З цією хворобою жити можна, але дуже складно і часом неприємно. Так що, краще займатися постійною профілактикою. З приводу кави та її впливу на розвиток діабету проводилося багато досліджень. Спочатку вчені говорили, що кофеїн – причина зниження діабетичних ризиків. Але згодом було доведено, що хлорогенова кислота допомагає у профілактиці діабету. Тому можна пити навіть каву без кофеїну, вона також знижує ризики захворювання діабетом другого типу.

Читайте також: 

7. Кава покращує функцію мозку. Студенти п’ють каву, звичайно, щоб бути бадьорими і не заснути під час зубріння перед іспитами. Але вчені вважають, що кава в даному випадку допомагає студентам не тільки не спати, а й активізувати багато функцій мозку.

8. Кава знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Протягом 20 років у Швейцарії проводилося дослідження літніх людей. Ті, хто пив до 5 чашок кави на день, знизили свої ризики захворювання на 65 %.

9. Кава покращує обмін речовин, правда і може мати сечогінний ефект. Кава є сечогінною для тих, хто тільки починає пробувати цей напій. На постійних прихильників кави цей ефект не поширюється. Якщо ви тільки недавно полюбили цей напій, пийте достатньо води, щоб уникнути втрати вологи в організмі.

10. Кава може полегшувати менструальні болі. Деякі інші види болю також можуть зменшитися від споживання кави.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments