Людина

Вчені довели, що протилежності не притягуються

Наше прагнення вибирати однодумців в якості партнерів і друзів може бути набагато сильнішим, ніж вважалося раніше, вважають психологи з Коледжу Уелслі в Бостоні.

Вчені довели, що протилежності не притягуються

Дослідники вивчили різні пари людей, які мали давні стосунки або ж почали зустрічатися зовсім недавно. Фахівці виявили, що люди, які знали один одного давно, не ставали більш схожими між собою. Отримані висновки суперечать ідеї про те, що партнери можуть змінювати один одного з плином тривалого часу, стаючи більш схожими. Це означає, що схожість є важливим фактором для зав’язування успішних відносин з самого початку, відзначають вчені.

«Рівень схожості двох людей у момент знайомства відіграє важливу роль в майбутніх відносинах, – говорить психолог Анжела Бенс. – Таким чином, успіх розвитку відносин може залежати від рівня подібності двох осіб в момент їх зустрічі. Будуючи стосунки, ви намагаєтеся створити свій соціальний світ, де ви будете почувати себе комфортно, а поруч з вами будуть люди, яким можна довіряти і з якими можна співпрацювати, щоб досягти поставлених цілей. Щоб це стало можливим, люди повинні бути схожими».

У ході дослідження вчені вивчили різні пари людей – романтичні пари, пари друзів і пари знайомих. Учасникам були задані питання, що стосуються їх поглядів на життя, життєвих цінностей, забобонів, особистісних рис і поведінки. Отримані відповіді дозволили оцінити рівень схожості кожної пари. Фахівці вважали, що пари, які знали один одного довше і чиї відносини були ближче й інтимніше, будуть більшою мірою схожі, ніж новостворені пари. Але виявилося, що це зовсім не так. Дослідники також опитали пари людей, які тільки що зав’язали стосунки, після чого оцінили рівень їх схожості після закінчення певного часу. Було встановлено, що в процесі тривалої взаємодії люди не чинять значного впливу на особистісні якості та життєві принципи своїх партнерів або близьких друзів.

Тепер вчені впевнені, що дружба більшою мірою керується вже наявною схожістю між людьми, а друзі стають все більш схожими з плином часу через вплив один на одного. Іншими словами, приказки «Рибак рибака бачить здалеку» і «Одного поля ягоди» як не можна краще відображають це твердження.

 Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button