Наука

Вчені довели важливість щеплення від кору для захисту від інших захворювань

Щеплення від кору дають організму набагато більше, ніж просто захист від однієї хвороби. Як виявилося, імунна система може володіти пам’яттю, яка практично стирається при зараженні кором, що робить організм уразливим перед великою кількістю інших захворювань. До такого висновку прийшли вчені за підсумками двох незалежних один від одного досліджень.

За словами генетиків з Гарварду, людям варто було б сприймати вакцину проти кору не як чергове щеплення, а як свого роду ремінь безпеки для їх імунної системи. Проведені дослідження показали, що навіть після одужання від кору людина потенційно може втратити імунітету до великого числа інших патогенних вірусів і мікроорганізмів, яким вона вже піддавалася або від яких була вакцинована раніше. Це грип, вірус папіломи людини (ВПЛ), пневмонія, а також ряд простудних респіраторних захворювань. Більш того, подібна вразливість зберігається місяцями або навіть роками.

Примітно, що теорія про імунну амнезію, яку може спровокувати кір, існує вже давно. Ранні дослідження на приматах показали, що цей тип вірусу практично замінює старі клітини пам’яті власними альтернативними матеріалами, зміцнюючи імунітет організму до кору у збиток імунітету до інших патогенів. Більш того, нові дослідження показують, що вірус кору здатний в буквальному сенсі заражати Т-клітини, В-клітини пам’яті імунної системи, стираючи з них сліди минулих інфекцій, а отже і інформацію про механізми протидії їм.

Нарешті, епідеміологам раніше вдалося довести, що в часи, коли вакцинація від кору не була поширеною, цей вірус ставав причиною дитячої смертності в 50% випадків, проте не від самого кору, а від інших вірусів, які успішно атакували організм з-за розвинутої імунної амнезії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть