Здоров'я

Вчені довели, що стан психіки залежить від нашої дієти

Вчені виявили, що деякі продукти можуть підвищувати ризик тривожності і депресії

Згідно з дослідженням, змінивши дієту і спосіб життя, людина може поліпшити не тільки фізичне, а й психічне здоров’я.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nutrients, вчені розглянули дієти, режими фізичних вправ та спосіб життя 2600 учасників. Загалом дослідження тривало п’ять років.

Учасники заповнювали анкети в різний час дня і в різні сезони для збору даних. Кожна група учасників виявила ключові зміни в харчуванні та способі життя, які відповідали періодам тривоги та навіть депресії.

Результати показали, що стабільний щоденний сніданок, помірні фізичні вправи і зниження споживання «шкідливої» їжі і кофеїну покращують психічне здоров’я молодих жінок. Це стосувалося і зрілих жінок, але із застереженням: їм також було потрібно додати в раціон велику кількість фруктів.

Ментальне здоров’я молодих чоловіків поліпшувалося з виконання щоденних фізичних вправ, споживанням молочних продуктів і м’яса, а також з відмовою від фаст-фуду і кофеїну. Зрілі чоловіки до всього іншого повинні були споживати велику кількість горіхів, щоб залишатися психічно здоровими.

“Коли молоді чоловіки і жінки споживають велику кількість кофеїну, він залишається в їх організмі протягом тривалого часу і продовжує стимулювати нервову систему, що збільшує стрес і в кінцевому підсумку призводить до тривоги», – пишуть вчені.

Команда, що стоїть за дослідженням, стверджує, що вчені та дієтологи повинні звернути пильну увагу на дієту не тільки з боку фізичного здоров’я, а й психологічного.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments