Всесвіт

Вчені: Древню місячну систему Нептуна порушило зіткнення з Тритоном

Причиною порушення стародавньої місячної системи Нептуна стало її зіткнення з Тритоном. Саме він змінив звичний порядок речей, вибивши все з синхронізації, вважають вчені в Південно-західному науково-дослідному інституті на території Колорадо.

Як відзначають вчені, у більшості планет в межах Сонячної системи спостерігається дуже схожа система супутників, при якій маса безпосередньо планети приблизно в 10 тисяч разів перевищує сумарну масу супутників. Нептун помітно виділяється на тлі інших, оскільки має кілька відносно крихітних місяців, а також один габаритний – Тритона. Притому обертається останній об’єкт не в тому ж напрямку, що і безпосередньо планета, а у зворотному. Щоб встановити, яким чином місячна система Нептуна виглядала до появи Тритона, вчені вирішили створити комп’ютерну модель процесу.

У підсумку дослідники зробили висновок, що гравітація Тритона фактично “розкидала” інші місяця, а з деякими з останніх об’єкт навіть зіткнувся. Цей процес сприяв його уповільненню, і в підсумку місяць осів на внутрішню орбіту. Вчені відзначають, що, хоча сценарій і ймовірний, він потребує підтвердження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button