Людина

Вчені: двомовність корисна для мозку людини

Група вчених з Німеччини опублікувала дані дослідження, в рамках якого було встановлено, як впливає на мозок людини двомовність. Як виявилося, розвиток у мультимовному середовищі благотворно позначається на розумових здібностях і психіці.

Фахівці Юліхського дослідного центру провели дослідження, за підсумками якого зуміли підкріпити припущення про те, що двомовність довше зберігає людям психічне здоров’я.

Після проведення дослідження німецькі вчені констатували, що в молоді роки білінгвістичне середовище благотворно впливає на роботу мозку, а цей ефект зберігається до самої старості. Усього в дослідженні взяли участь 224 добровольці, які говорили однією мовою, і 175 осіб, що вільно розмовляють двома мовами.

Скориставшись апаратом МРТ, вчені зуміли визначити обсяг сірої речовини в відповідальних за мову та її відтворення частинах мозку. Так, було встановлено, що двомовні випробовувані мають більш точні і прості зв’язки для обміну інформацією між різними областями мозку. Ця особливість, стверджують фахівці, дозволяє людям, які виросли в двомовному середовищі, зберегти психічне здоров’я до самої старості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button