Земля

Вчені: Земні континенти ввібрали в себе більше 3 трильйонів тонн води

Американські науковці з NASA і співробітники університету Каліфорнії провели дослідження, за допомогою якого визначили, що континенти землі вібрали більше 3 трильйонів тонн води. Якщо її зібрати воєдино, загальний об’єм водойми дорівнював би обсягом озера Гурон.

Наукову групу очолив Джон Рігер. Під його контролем вдалося довести, що збільшення запасів води на суші сприяє уповільненню зростанню рівня світового океану. Співробітники лабораторії NASA проаналізували дані, отримані за останні 12 років з супутника GRACE, і зіставили їх з зміною маси льодовиків, що тануть. Нагадаємо, що основним завданням цього супутника залишається вивчення земного гравітаційного поля і тимчасових варіацій поля, пов’язаних із змінами клімату.

Виявилося, що поки льодовики танули, в континенти рівномірно вбиралася величезна кількість води, що в підсумку і загальмувало підвищення рівня світового океану на 20%. Джон Рігер провів аналогію цього явища з губкою, яка також рівномірно всотує в себе рідину, не змінюючись при цьому в об’ємі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button